Registrants by section, then last name Count: 192 As of Fri May 5, 2023 09:27 PM CDT (GMT -0500) | ||
See a mistake or omission (allow 1 week)? Please e-mail
our Registrar with your correction. The award listed with a player's name will be presented to that player at the tournament. |
Bye requests: |
Over-the-board (not online) play: There will not be a 1/2 point bye given in round 7. If you request a bye in round 7, it will be a zero point bye. |
Section |
   | Count |
Primary (PK-2) |
42
|
|
Elementary (PK-5) |
99
|
|
Middle (PK-8) |
41
|
|
Lawrence Lampert Memorial |
10
|
Section | Last name | First name | School | Grade |
Award |
Bye |
Primary (PK-2) | Andersen | Evan | Peaceful Valley Montessori Academy | -1 |
|
|
Primary (PK-2) | Arbit | Benjamin | Groveland Elementary | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Arun | Prithvi | Eagle Ridge Academy Charter School | 0 |
Silver |
|
Primary (PK-2) | Avny | Tzuk | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Bakman | Benjamin | Blake Lower School - Hopkins | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Bednarczyk | Anthur | Our Lady of Grace | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Bousu | Colin | Ridgeview Elementary | 2 |
|
6 |
Primary (PK-2) | Canchaya | Joaquin | St John the Baptist (Savage) | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Carlson | Willow | Robbinsdale Spanish Immersion El | 2 |
|
6 |
Primary (PK-2) | Earleywine | Charlie | Robbinsdale Spanish Immersion El | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Goke | Connor | Prairie View Elementary | 2 |
Bronze |
|
Primary (PK-2) | Harting | Jack | Breck | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Hilk | Ben | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Hunter | Charles | Somerset Elementary | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Karasov | Asher | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Kishore | Yudhish | Plymouth Creek Elementary | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Kohli | Zane | Jeffers Pond Elementary | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Koshiol | Livia | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Krsnak | Michael | Breck | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Menchaca | Desi | Robbinsdale Spanish Immersion El | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Onan | Everett | Breck | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Onan | Soren | Breck | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Peterson | Samuel | Eagle's Wings Co-op | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Phillips | Cillian | Robbinsdale Spanish Immersion El | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Prakhya | Vihaan | Gleason Lake Elementary | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Quale | Wilson | Harriet Bishop Elementary | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Rampadarat | Maxwell | Olson Elementary | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Ries | Archie | Faithful Shepherd Catholic School | 0 |
Bronze |
|
Primary (PK-2) | Ryaboy | Lev | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Sakamuri | Deeksha | Cherry View Elementary | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Schnaus | Michael | Our Lady of Grace | 2 |
|
5 |
Primary (PK-2) | Schnaus | Thomas | Our Lady of Grace | 0 |
|
5 |
Primary (PK-2) | Simonet | John | Breck | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Stotesbery | Asher | Our Lady of Grace | 2 |
|
5 |
Primary (PK-2) | Strub | Mitchell | Oak Grove Elementary | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Sztainer | Matan | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 0 |
|
|
Primary (PK-2) | Tareen | Khalil | Breck | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Varshney | Tanush | Northwoods Elementary | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Vijayaraj | Shatvath | Cherry View Elementary | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Vijaykarthik | Krish | Rush Creek Elementary | 2 |
|
|
Primary (PK-2) | Yencho | Ethan | Normandale Elementary | 1 |
|
|
Primary (PK-2) | Zhou | Ryan | Oak Point Elementary | 1 |
|
|
Elementary (PK-5) | Ahluwalia | Alexander | Breck | 5 |
Plaque |
|
Elementary (PK-5) | Arbogiefer | Cavan | Heritage E-STEM Magnet School | 5 |
Bronze |
|
Elementary (PK-5) | Avny | Gev | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Bajorek | Alex | Excelsior Elementary | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Bajorek | Declan | Excelsior Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Barnett | Mario | Robbinsdale Spanish Immersion El | 5 |
Gold |
|
Elementary (PK-5) | Bi | Fucheng | Scenic Heights Elementary | 2 |
|
|
Elementary (PK-5) | Bommareddy | Rishithsai | Eagle Ridge Academy Charter School | 5 |
Bronze |
|
Elementary (PK-5) | Boss | James | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Bousu | Jonah | Ridgeview Elementary | 3 |
|
6 |
Elementary (PK-5) | Brinkmeyer | Cole | Orono Schumann & Intermediate Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Brinkmeyer | Drew | Orono Schumann & Intermediate Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Browne | Amira | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Bukosky | Walter | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Canchaya | Danika | St John the Baptist (Savage) | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Carlson | Benjamin | Gleason Lake Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Chadha | Aarik | Breck | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Chumba | Heri | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
1 |
Elementary (PK-5) | Cox | Ethan | Olson Elementary | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Dickinsen | Thomas | Brimhall Elementary | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Eddy | Anderson | Our Lady of Grace | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Enders | Breck | Poplar Bridge Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Ernst | Thomas | Heritage E-STEM Magnet School | 5 |
Bronze |
|
Elementary (PK-5) | Espinoza | Simon | Heritage E-STEM Magnet School | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Fisher | Heschel | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 4 |
Bronze |
|
Elementary (PK-5) | Fladwood | Max | Eisenhower Ele (Hopkins) | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Frederick | Brooks | Our Lady of Grace | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Freeman | Jon | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Freiberg | Joseph | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Friend | Benjamin | St John the Baptist (Savage) | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Fritz | Henry | Our Lady of Grace | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Gebhardt | Cj | Weaver Lake Science, Math & Tech | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Gehrke | Luella | William Byrne Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Go | Francis | Excelsior Elementary | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Griffin | Journey | Ascension | 0 |
|
|
Elementary (PK-5) | Gundlapalli | Sanjeev | Creek Valley Elementary | 4 |
Plaque |
|
Elementary (PK-5) | Haddad | Henri | Highlands Elementary - Edina | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Hansen | Xavier | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Hjelmstad | Jack | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
Gold |
|
Elementary (PK-5) | Hoffarber | Holden | Orono Schumann & Intermediate Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Jain | Rishab | Aspen Academy | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Kazungu | Vinny | Oak Grove Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Kishore | Kavish | Plymouth Creek Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Koshiol | Kina | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Kossila_Haupert | Aurora | Robbinsdale Spanish Immersion El | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Lanier | Titus | Eagle's Wings Co-op | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Lorberbaum | Spencer | Countryside Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Low | Noah | St John the Baptist (Savage) | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Lowe | Sam | Eisenhower Ele (Hopkins) | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Madhan | Vinay | Eagle Ridge Academy Charter School | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Mahlen | Gemma | Poplar Bridge Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Martin | Edward | Orono Schumann & Intermediate Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Martin | Robert | Orono Schumann & Intermediate Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Mathews | Gracin | Vista View Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Matus | Ksenija_A | Oakwood Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Mejia | Enryque | Eagle Heights Spanish Immersion | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Mishra | Adhrit | Oak Hills Elementary (Lakeville) | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Moosai | Sadie | Robbinsdale Spanish Immersion El | 2 |
|
|
Elementary (PK-5) | Moosai | Seraphina | Robbinsdale Spanish Immersion El | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Nabipay | Rumi | Eisenhower Ele (Hopkins) | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Natraj | Nandith | Scenic Heights Elementary | 2 |
|
|
Elementary (PK-5) | Naughton | Nolan | Orono Schumann & Intermediate Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Nauth | Lucas | Poplar Bridge Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Overs | Jyus | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Padala | Manvith | Greenwood Elementary | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Peterson | Micah | Eagle's Wings Co-op | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Pohlen | Oliver | Eisenhower Ele (Hopkins) | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Rasmussen | James | Eisenhower Ele (Hopkins) | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Reiling | John | Orono Schumann & Intermediate Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Rench | Oliver | Oak Grove Elementary | 4 |
Bronze |
|
Elementary (PK-5) | Ruiz | Alexander | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Ryaboy | Liat | Heilicher Minneapolis Jewish Day School | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Salunke | Harsh | Turtle Lake El | 5 |
Bronze |
|
Elementary (PK-5) | Sandaraj | Avyukth | Cedar Park Elementary | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Satin | Cj | Our Lady of Grace | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Senogles | Ryan | Pinewood Elementary (Moundsview) | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Shemesh | Kai | Highlands Elementary - Edina | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Shemesh | Yuno | Highlands Elementary - Edina | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Shishkin | Jacob | Nova Classical Academy | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Sok | Aiden | Oneka Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Spitznagle | Faith | William Byrne Elementary | 5 |
|
12 |
Elementary (PK-5) | Spitznagle | Oscar | William Byrne Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Steiner | Ty | Home 1 | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Stencel | Mirabel | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Stratmann | Asher | Orono Schumann & Intermediate Elementary | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Strommen | Nolan | Oak Grove Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Strub | Simon | Oak Grove Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Subramanian | Vignesh | Eagle Ridge Academy Charter School | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Tareen | Kai | Breck | 5 |
Bronze |
|
Elementary (PK-5) | Teigen | Nathan | Our Lady of Grace | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Torgerud | Dylan | William Byrne Elementary | 5 |
|
|
Elementary (PK-5) | Vartak | Neil | Glacier Hills Elementary | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Viana | Noah | William Byrne Elementary | 3 |
|
|
Elementary (PK-5) | Walker | Jaden | Island Lake Elementary | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Washington | Antonio | Breck | 5 |
Silver |
|
Elementary (PK-5) | Wilcox | Allie | Breck | 4 |
|
|
Elementary (PK-5) | Wilkinson | Leighton | Breck | 5 |
Silver |
|
Elementary (PK-5) | Wilson | Sawyer | Robbinsdale Spanish Immersion El | 4 |
Bronze |
|
Elementary (PK-5) | Younes | Thomas | All Saints School (Lakeville) | 5 |
|
|
Middle (PK-8) | Avery | Austin | Nicollet Middle School | 6 |
Silver |
|
Middle (PK-8) | Bellin | Aiden | Valley Middle (Apple Valley) | 8 |
|
|
Middle (PK-8) | Bellin | Jack | Valley Middle (Apple Valley) | 8 |
|
|
Middle (PK-8) | Bennett | Blake | Nicollet Middle School | 6 |
|
1 |
Middle (PK-8) | Blomer | John | Nicollet Middle School | 8 |
Plaque |
|
Middle (PK-8) | Brandt | Nathan | Plymouth Middle School | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Brounstein | Judah | Home 1 | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Burtnett | Isabelle | Nicollet Middle School | 8 |
|
|
Middle (PK-8) | Cheng | Tony | Wayzata Central Middle | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Flam | Gavin | Central Middle School - Eden Prairie | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Freiberg | Rose | Plymouth Middle School | 7 |
|
12 |
Middle (PK-8) | Gehrke | Emery | Nicollet Middle School | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Gehrke | Torin | Nicollet Middle School | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Go | Alden | Minnetonka West Middle | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Gunasekaran | Sashvanth | Eagle Ridge Academy Charter School | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Hjelmstad | Conner | Plymouth Middle School | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Imran_Shah | Safwan_Shah | Eagle Ridge Academy Charter School | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Iyer | Shrinivas | Dakota Hills Middle | 8 |
|
|
Middle (PK-8) | Kannan | Aarti | Minnetonka West Middle | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Kannan | Aditi | Minnetonka West Middle | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Kleven | Karissa | Friendship Academy of the Arts | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Kondadadi | Rishik | Scott Highlands Middle | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Koppineedi | Sai_Nikhil | Valley Middle (Apple Valley) | 8 |
|
|
Middle (PK-8) | Kunz | John | Home 1 | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Liimatta | Olli | Open World Learning Secondary | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Litman | Nora | Plymouth Middle School | 7 |
Crystal |
|
Middle (PK-8) | Majumder | Sourish | Chaska Middle School East | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Martin | Keiran | Nicollet Middle School | 6 |
|
5 |
Middle (PK-8) | Ponugoti | Dhruv | Valley View Middle (Edina) | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Porta | Sammy | Nicollet Middle School | 7 |
Silver |
|
Middle (PK-8) | Pothula | Anvith | Dakota Hills Middle | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Renchin | Origal | Minnetonka West Middle | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Salil | Aarav | Black Hawk Middle | 6 |
Plaque |
|
Middle (PK-8) | Satin | Aaron | Our Lady of Grace | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Sudhakar | Joshini_Gandhi | Eagle Ridge Academy Charter School | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Suresh | Karthikeyan | Central Middle School - Eden Prairie | 7 |
|
|
Middle (PK-8) | Thurairajalingam | Aakash | Falcon Ridge Middle School | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Thurairajalingam | Ashwin | Falcon Ridge Middle School | 8 |
|
|
Middle (PK-8) | Torgerud | Gabriel | Nicollet Middle School | 6 |
|
|
Middle (PK-8) | Vasa | Roshan | Wayzata Central Middle | 6 |
Bronze |
|
Middle (PK-8) | Venkatakrishnan | Arjun | Eagle Ridge Academy Charter School | 8 |
|
|
Lawrence Lampert Memorial | Cross | Jhontarius | Humboldt High School | 10 |
|
|
Lawrence Lampert Memorial | Greenhill | Tamea | Harding Senior High | 9 |
|
|
Lawrence Lampert Memorial | Hernandez | Kyanite | Robbinsdale Cooper Senior High | 9 |
|
|
Lawrence Lampert Memorial | Johnson | Kendrick | Burnsville Senior High | 12 |
|
|
Lawrence Lampert Memorial | Liimatta | Mikko | Open World Learning Secondary | 10 |
|
|
Lawrence Lampert Memorial | Mzee | Hakim | Farnsworth Aerospace | 8 |
|
|
Lawrence Lampert Memorial | Runrquist | Parker | Hopkins Senior High | 10 |
|
|
Lawrence Lampert Memorial | Shetty | Syon | Eden Prairie Senior High | 9 |
Bronze |
|
Lawrence Lampert Memorial | Stage | Ann | Adult 1 | 13 |
||
Lawrence Lampert Memorial | Stage | Harrison | Burnsville Senior High | 9 |
|