Registrants by grade, then school
Count: 263  
As of Apr 13, 2018
Want a different sort? Contact our webmaster
     
Grade
Count
0
6
1
23
2
36
3
50
4
43
5
55
6
32
7
8
8
5
9
1
10
2
13
2

See a mistake or omission (allow 1 week)? Please e-mail our Registrar with your correction.
The award listed with a player's name will be presented to that player at the tournament.

Bye requests: There will not be a 1/2 point bye given in round 7. If you request a bye in round 7, it will be a zero point bye.

Grade Last name First name School Section

Award

Bye
Round(s)

0 Reich Ethan Agamim Classical Academy Primary (PK-3)

Silver

0 Browne Amira FAIR School - Pilgrim Lane Primary (PK-3)

0 Shemesh Yuno Lake Harriet Lower Primary (PK-3)

0 Urban William Oak Hills Elementary (Lakeville) Primary (PK-3)

0 Barnett Mario Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

0 Viana Eli William Byrne Elementary Primary (PK-3)

1 Cavanaugh Michael Breck Primary (PK-3)

1 Dewing Leyton Breck Primary (PK-3)

1

1 Kaplan Oscar Breck Primary (PK-3)

46

1 Thompson Benjamin Breck Primary (PK-3)

1 Yang Vivian Breck Primary (PK-3)

1 Strack Toby Capitol Hill Magnet/rondo Primary (PK-3)

1 Jacox Max Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

1 Okerstrom Killian Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

1 Hook Ryan Countryside Elementary Primary (PK-3)

1 Kannan Aarti Eagle Ridge Academy Charter School Primary (PK-3)

1 Kannan Aditi Eagle Ridge Academy Charter School Primary (PK-3)

1 Trachsel Linus Good Shepherd School Primary (PK-3)

1 Zis Abe Heilicher Minneapolis Jewish Day School Primary (PK-3)

1 Penn August Lincoln Elementary (Owatonna) Primary (PK-3)

1 Williams Eloise Northrop Elementary Primary (PK-3)

1 Emerson Xavier Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

1 Hassis Tyler Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

1

1 Tapia Alena Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

1 Luo Eric Scenic Heights Elementary Primary (PK-3)

1 Payne Michael School of Engineering & Arts Primary (PK-3)

1 Liu Jeremy Turtle Lake El Primary (PK-3)

1 Liu Kevin Turtle Lake El Primary (PK-3)

1 Gehrke Torin William Byrne Elementary Primary (PK-3)

Bronze

2 Artemiuk Theo Breck Primary (PK-3)

6

2 Cavanaugh Ryan Breck Primary (PK-3)

2 Fischbach Adam Breck Primary (PK-3)

2 Getnick Jonah Breck Primary (PK-3)

2 Melnick Reese Breck Primary (PK-3)

2 Wade Jack Breck Primary (PK-3)

Bronze

2 Brooks-Shirey Oliver Capitol Hill Magnet/rondo Primary (PK-3)

2 Carlson Paxton Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

2 Reiners Cecilia Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

2 Schuett Phebe Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

2 Schutz Joshua Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

2 Hook Ellis Countryside Elementary Primary (PK-3)

2 Sudhakar Joshini_Gandhi Eagle Ridge Academy Charter School Primary (PK-3)

Silver

2 Johnson Ariana Good Shepherd School Primary (PK-3)

2 Piper Edward Good Shepherd School Primary (PK-3)

2 Speltz Quinn Good Shepherd School Primary (PK-3)

Bronze

2 Wilkinson Kai Highlands Elementary - Edina Primary (PK-3)

2 Kunz John Home 1 Primary (PK-3)

2 Hastert Elouisa Noble Elementary Primary (PK-3)

2 Kasbohm William Our Lady of Grace Primary (PK-3)

Gold

2 Sweetser Jacob Our Lady of Grace Primary (PK-3)

2 Andolshek Oberon Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

2 Freiberg Rose Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

2 Hjelle Miles Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

2 Hjelmstad Hanna Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

2 Litman Nora Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

2 London Lauren Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

Bronze

2 Kondadadi Rishik Salem Hills/Atheneum Elementary Primary (PK-3)

2 Pothula Anvith Salem Hills/Atheneum Elementary Primary (PK-3)

2 Fisher Tim School of Engineering & Arts Primary (PK-3)

Bronze

2 Kind Dennis School of Engineering & Arts Primary (PK-3)

2 Corts Elena William Byrne Elementary Primary (PK-3)

Bronze

2 Gehrke Emery William Byrne Elementary Primary (PK-3)

2 McNeal Annaleya William Byrne Elementary Primary (PK-3)

Bronze

6

2 Olson Easton William Byrne Elementary Primary (PK-3)

2 Schroder Emery William Byrne Elementary Primary (PK-3)

3 Ritz Jake All Saints School (Lakeville) Primary (PK-3)

3 Julkowski Grier Breck Primary (PK-3)

3 Preissing Ellis Breck Primary (PK-3)

3 Rosenman Julia Breck Primary (PK-3)

3 Rosenman Sara Breck Primary (PK-3)

3 Murthy Milind Cedar Ridge Elementary Primary (PK-3)

3 Venkatakrishnan Arjun Cedar Ridge Elementary Primary (PK-3)

3 Albrecht Karina Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

Bronze

3 Bratzel Elias Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

3 Harms Bryce Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

Bronze

3 Isakson Hudson Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

3 Jacox Finn Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

3 McGuire Thaddaeus Christ's Household of Faith Primary (PK-3)

3 Linton Zachary Concord Elementary Primary (PK-3)

3 Olofinboba Bami Eagle Heights Spanish Immersion Primary (PK-3)

3 Dasari Tanish Eagle Ridge Academy Charter School Primary (PK-3)

3 Baker Madison Edward Neill Elementary (Burnsville) Primary (PK-3)

3 Kruse Mason Edward Neill Elementary (Burnsville) Primary (PK-3)

3 Aravindan Rajinesh Glacier Hills Elementary Primary (PK-3)

3 Bollu Rishmitha Glacier Hills Elementary Primary (PK-3)

3 Hoke Meredith Good Shepherd School Primary (PK-3)

3 Pannhoff Aubrey Good Shepherd School Primary (PK-3)

1

3 Martchev Presley Harriet Bishop Elementary Primary (PK-3)

3 Andersen Nolan Highland Catholic Primary (PK-3)

3 Penn Asher Lincoln Elementary (Owatonna) Primary (PK-3)

Gold

3 Watson Noah Lincoln Elementary (WBL) Primary (PK-3)

3 Benz Ben Meadowbrook Elementary Primary (PK-3)

3 Iwan Jakob Meadowbrook Elementary Primary (PK-3)

3 Cutshall Henry Nativity of Our Lord Primary (PK-3)

3 Style Chase Nativity of Our Lord Primary (PK-3)

3 Pederson Spencer Rahn Elementary Primary (PK-3)

3 Wolf-Bryant Taevinn Rahn Elementary Primary (PK-3)

3 Halvorson Gage Red Pine Elementary Primary (PK-3)

3 Browne Alexander Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

3 Cancino Mateo Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

3 Emerson Grace Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

3 Jacobson Matthew Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

Silver

3 Schmidt Griffin Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

3 Browning Zachary Salem Hills/Atheneum Elementary Primary (PK-3)

3 Gofman Dennis Salem Hills/Atheneum Elementary Primary (PK-3)

3 Johnson Jaden School of Engineering & Arts Primary (PK-3)

3 Murataliev Arlen Seven Hills Preparatory Academy Primary (PK-3)

3 Lalonde Elijah Shakopee Area Catholic School Primary (PK-3)

3 Thiagarajan Arvind Shannon Park Elementary Elementary (PK-6)

3 Burtnett Isabelle Sioux Trail Elementary Primary (PK-3)

3 Wangen Sam Sonnesyn Elementary Primary (PK-3)

6

3 Kaul Emmanuel St. Bartholomew Primary (PK-3)

3 Lee Alice Turtle Lake El Primary (PK-3)

3 Rogers Rebecca William Byrne Elementary Primary (PK-3)

3 Iyer Shrinivas Woodland Elementary - Eagan Primary (PK-3)

4 Conner Truman Breck Elementary (PK-6)

4 Melnick Joshua Breck Elementary (PK-6)

4 Sekhar Abhishek Cedar Park Elementary Elementary (PK-6)

4 Carlson Colton Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

4 Jacox Dexter Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

4 Okerstrom Sawyer Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

4 Donner Davis Cornelia Elementary Elementary (PK-6)

4 Benjamin Ethan Countryside Elementary Elementary (PK-6)

4 Hook Sullivan Countryside Elementary Elementary (PK-6)

4 Nations Redford Countryside Elementary Elementary (PK-6)

4 Shah Devanshu Eagle Ridge Academy Charter School Elementary (PK-6)

4 Dungan Milo Good Shepherd School Elementary (PK-6)

Bronze

4 Frenz Ayden Good Shepherd School Elementary (PK-6)

4 Mueller James Good Shepherd School Elementary (PK-6)

4 Robert Dylan Good Shepherd School Elementary (PK-6)

4 Speltz Patrick Good Shepherd School Elementary (PK-6)

4 Trachsel Otis Good Shepherd School Elementary (PK-6)

Silver

4 Wendt Zavier Good Shepherd School Elementary (PK-6)

1

4 Zis Meyer Heilicher Minneapolis Jewish Day School Elementary (PK-6)

Gold

4 Wilkinson Chase Highlands Elementary - Edina Elementary (PK-6)

4 Xiong Evan Meadow Ridge Elementary Elementary (PK-6)

Silver

4 Rohlfsen Maria Our Lady of Grace Elementary (PK-6)

3

4 Wood Dominic Our Lady of Grace Elementary (PK-6)

4 Benning_Swanson Chase Parkview Center School Elementary (PK-6)

4 Cariveau Rowan Parkview Center School Elementary (PK-6)

4 Knutson Jonas Parkview Center School Elementary (PK-6)

4 Wang Anna Redtail Ridge Elementary Elementary (PK-6)

4 Cavanah Troy Ridgeview Elementary Elementary (PK-6)

4 Hunt Samuel Robbinsdale Spanish Immersion El Elementary (PK-6)

4 Molitor Everett Robbinsdale Spanish Immersion El Elementary (PK-6)

4 Schempp Minkee Robbinsdale Spanish Immersion El Elementary (PK-6)

4 Tapia Ian Robbinsdale Spanish Immersion El Elementary (PK-6)

4 Welters Jackson Robbinsdale Spanish Immersion El Elementary (PK-6)

Gold

4 Hernandez_Ruiz Michael Salem Hills/Atheneum Elementary Elementary (PK-6)

4 Immel Sawyer Salem Hills/Atheneum Elementary Elementary (PK-6)

6

4 Pothula Suhaas Salem Hills/Atheneum Elementary Elementary (PK-6)

4 Tan Lennox Salem Hills/Atheneum Elementary Elementary (PK-6)

4 Chang Eric Scenic Heights Elementary Elementary (PK-6)

4 Luo Michael Scenic Heights Elementary Elementary (PK-6)

4 Young Evan School of Engineering & Arts Elementary (PK-6)

Bronze

4 Mejia Rynaldo Sioux Trail Elementary Elementary (PK-6)

Bronze

4 Johnson Marcie William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

4 Stage Harrison William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

5 Ritz Nathan All Saints School (Lakeville) Elementary (PK-6)

5 Bergstrom Clark Armatage Elementary Elementary (PK-6)

5 Cavanaugh Liam Breck Elementary (PK-6)

5 Drawz Jack Breck Elementary (PK-6)

5 Ehlert Xander Breck Elementary (PK-6)

5 Mitchell Colin Breck Elementary (PK-6)

5 Janota Asher Capitol Hill Magnet/rondo Elementary (PK-6)

5 Strack Stuart Capitol Hill Magnet/rondo Elementary (PK-6)

Super

5 Wilson Jonah Capitol Hill Magnet/rondo Elementary (PK-6)

5 Albrecht Elise Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

5 Alleman Evan Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

5 Bratzel Eleanor Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

5 Harms Parker Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

5 Jacox Alma Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

5 Jacox Sarah Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

5 McGuire Seanan Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

5 Griffin Alexander Concord Elementary Elementary (PK-6)

5 Tsai Marshall Cornelia Elementary Elementary (PK-6)

5 Feely Vaugn Eagle Heights Spanish Immersion Elementary (PK-6)

5 Olofinboba Banji Eagle Heights Spanish Immersion Elementary (PK-6)

5 Galles Ethan Good Shepherd School Elementary (PK-6)

5 Hoke Henry Good Shepherd School Elementary (PK-6)

5 Pannhoff Collin Good Shepherd School Elementary (PK-6)

5 Struwe Linus Good Shepherd School Elementary (PK-6)

5 Steinberg Andrew Heilicher Minneapolis Jewish Day School Elementary (PK-6)

5 Steinberg Ryan Heilicher Minneapolis Jewish Day School Elementary (PK-6)

5 Atkinson Chase Hidden Valley Elementary Elementary (PK-6)

5 Benz Sam Meadowbrook Elementary Elementary (PK-6)

5 Iwan Nicklaus Meadowbrook Elementary Elementary (PK-6)

5 Mornes Askar Meadowbrook Elementary Elementary (PK-6)

5 Pederson Mason Rahn Elementary Elementary (PK-6)

5 Coyer Ben Riverview Elementary Elementary (PK-6)

5 Himmelberg Quinn Robbinsdale Spanish Immersion El Elementary (PK-6)

Bronze

5 Hyland Kaden Robbinsdale Spanish Immersion El Elementary (PK-6)

5 Jacobson Joey Robbinsdale Spanish Immersion El Elementary (PK-6)

5 McNeil Jimmy Sacred Heart (Robbinsdale) Elementary (PK-6)

5 Ali Raiyan Salem Hills/Atheneum Elementary Elementary (PK-6)

5 Nair Bharath Salem Hills/Atheneum Elementary Elementary (PK-6)

5 Pillai Aishwarya Salem Hills/Atheneum Elementary Elementary (PK-6)

5 Saravanapandi Kartik Salem Hills/Atheneum Elementary Elementary (PK-6)

5 Xiao Albert Scenic Heights Elementary Elementary (PK-6)

5 Boese Leo School of Engineering & Arts Elementary (PK-6)

5 Kind Victoria School of Engineering & Arts Elementary (PK-6)

5 Kline Drew School of Engineering & Arts Elementary (PK-6)

5 Timm Jordan Seven Hills Preparatory Academy Elementary (PK-6)

5 Schoenbauer Jake Sioux Trail Elementary Elementary (PK-6)

5 Ringel Lucas Sonnesyn Elementary Elementary (PK-6)

5 Theising Cooper Sunset Hill Elementary Elementary (PK-6)

5 Chattopadhyay Ben Valentine Hills El Elementary (PK-6)

5 Pike Rylan Valentine Hills El Elementary (PK-6)

5 Gridley Finn William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

5 Kellen Mitchell William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

5 McNeal Jordana William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

26

5 Moe Kenny William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

5 Schneider Matthew William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

6 Lin Emily Breck Elementary (PK-6)

6 Phua Ethan Capitol Hill Magnet/rondo Elementary (PK-6)

6 McGuire Amarah Christ's Household of Faith Elementary (PK-6)

6 Bollu Rikhil Dakota Hills Middle Elementary (PK-6)

6 Braginsky Jacob Dakota Hills Middle Elementary (PK-6)

6 Halvorson Hale Dakota Hills Middle Elementary (PK-6)

6 Poppinga Luke Dakota Hills Middle Elementary (PK-6)

6 Tesdall Nick Dakota Hills Middle Elementary (PK-6)

6 West Thomas Dakota Hills Middle Elementary (PK-6)

6 Reisig Luke Friendly Hills Middle Elementary (PK-6)

6 Zis Saul Heilicher Minneapolis Jewish Day School Elementary (PK-6)

6 Wang Alexander Hidden Oaks Middle School Elementary (PK-6)

6 Andresen Declan Highland Catholic Elementary (PK-6)

6 Breheim Harry Highview Middle School Elementary (PK-6)

6 Perry Michael Home 1 Elementary (PK-6)

6 Burtnett Emily Metcalf Middle School Elementary (PK-6)

6 Larsen Emily Metcalf Middle School Elementary (PK-6)

Bronze

6 Ghylin Aidan Minnehaha Academy Mid&Lower Schools (Mpls) Elementary (PK-6)

6 Duerwachter Adam Oak Grove Middle Elementary (PK-6)

6 Kane_Stewart Oscar Oak Grove Middle Elementary (PK-6)

6 Rischall Ezekiel Oak Grove Middle Elementary (PK-6)

6 Kasbohm George Our Lady of Grace Elementary (PK-6)

Gold

6 Marvin Matthew Our Lady of Grace Elementary (PK-6)

6 Knutson Jackson Parkview Center School Elementary (PK-6)

6 Moreno Tamotsu Parkview Center School Elementary (PK-6)

6 Fricke Benjamin Plymouth Middle School Elementary (PK-6)

6 Litman Ethan Plymouth Middle School Elementary (PK-6)

6 Quiroz Alma Plymouth Middle School Elementary (PK-6)

6 Christensen Jaden Prairie View Ele & Middle School (Otsego) Elementary (PK-6)

6 Weiser Noah Seward Elementary (Montessori) Elementary (PK-6)

6 Deutsch Daniel Star Academy Elementary (PK-6)

6 Rawal Abir Valley View Middle (Edina) Elementary (PK-6)

7 Albrecht Johann Christ's Household of Faith LLM

7 Scheeler Esther Christ's Household of Faith LLM

7 Grodnick Ellie Hopkins North Junior High LLM

7 Grodnick Sam Hopkins North Junior High LLM

7 Kellen Gavin Metcalf Middle School LLM

7 Vladimirov Julia Minnetonka East Middle LLM

7 Hathaway-Westling Ben Robbinsdale Middle School LLM

7 Sebastian Benjamin Shakopee Area Catholic School LLM

8 Okerstrom Tanner Christ's Household of Faith LLM

8 Scheeler Gideon Christ's Household of Faith LLM

8 Grodnick Jack Hopkins North Junior High LLM

8 Ringel Niki Plymouth Middle School LLM

8 Diedrich Gus South View Middle LLM

Clock

9 Ilelaboye Bolu DeLaSalle High School LLM

10 Diedrich Maximus Edina Senior High LLM

10 Kenyon Eli Hopkins Senior High LLM

13 Asojo Abi Adult 1 LLM

13 Mejia_Camacho Jose_Agustin Adult 1 LLM

5